Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie

Kobieta Roku Gminy Trzebieszów 2020 - znamy wyniki!

Utworzono dnia 09.03.2020

Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie po raz kolejny zorganizował uroczyste obchody Dnia Kobiet. Głównym punktem programu uroczystości było rozstrzygnięcie plebiscytu na ,,Kobietę Roku Gminy Trzebieszów 2020’’. Ponadto na deskach ośrodka kultury zaprezentowały się dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dębowicy.

 

Wszystkie Panie, które tego dnia zechciały odwiedzić lokalny ośrodek kultury bez wątpienia mogły poczuć się wyjątkowo. W drzwiach wejściowych przedstawicielki płci pięknej otrzymały z rąk wójta Mirosława Szekalisa, a także przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Nurzyńskiego okolicznościowego tulipana i najszczersze życzenia. - Wszystkie te gesty są dowodem tego, że dzisiaj obchodzimy niezwykły dzień. Dzień, który dla nas, mężczyzn, jest doskonałą okazją do wyrażenia szacunku, jakim każdy z nas obdarza wszystkie Panie. Obdarzamy Was nie tylko od święta, ale na co dzień – mówił podczas otwarcia uroczystości dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie, Bartłomiej Bryk.

 

Następnie prowadzący imprezę zaprosił na scenę wszystkich mężczyzn będących na sali, którzy wspólnie zaśpiewali kobietom gromkie sto lat. - Chcemy życzyć naszym Paniom, aby taki dzień jak dzisiaj, miały Panie okazję obchodzić przez 365 dni w roku. Jesteście wyjątkowe i zasługujecie, aby codziennie Was doceniać. Dzięki Wam nasza gmina z każdym dniem pięknieje – mówił wójt Mirosław Szekalis. W imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego w uroczystościach uczestniczył radny Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł, które przywiózł ze sobą upominki dla wyróżnionych kobiet przekazane przez Urząd Marszałkowski w Lublinie.

 

W plebiscycie nominację otrzymało aż 8 kobiet. Były to Maria Chromińska, Krystyna Foryszewska, Ewa Gruchała, Anna Jasińska, Elżbieta Kępińska, Sylwia Kryńska, Ewa Szczygielska i Stanisława Szydłowska. Kapituła Konkursowa biorąc pod uwagę nadzwyczajne okoliczności postanowiła przyznać dwie nagrody i osadzić je w kategoriach, w których dane kobiety wykazywały się aktywnością i zaangażowaniem. Wobec tego nagrodę w kategorii KULTURA przyznano Elżbiecie Kępińskiej, zaś laureatką w kategorii SAMORZĄD została wybrana Ewa Szczygielska. Laureatki otrzymały okazjonalne statuetki i cenne obrazy, a ponadto każda z uczestniczek otrzymała pakiet upominkowy, bon prezentowy oraz bukiet kwiatów. Nagrody wręczali radny Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Nurzyński i gospodarz gminy wójt Mirosław Szekalis. Moment wręczenia statuetek był dobrym momentem, aby laureatki mogły skierować parę słów do gości.

 

- Przede wszystkim dziękuję za nominowanie mnie do plebiscytu. Mam delikatne drganie serca i uścisk w gardle ze wzruszenia. Podejrzewam, że gdyby nie blisko 20 lat działalności w kabarecie ,,Zaścianek’’, to nie dałabym rady wykrztusić dzisiaj z siebie słowa – mówiła Elżbieta Kępińska. - Dziękuję bardzo za wyróżnienie mnie w plebiscycie. 40 lat pracy jako skarbnik Gminy Trzebieszów, to był intensywny czas. Wiele dobrego udało nam się podczas tego okresu wypracować – dodała Ewa Szczygielska, wieloletnia skarbnik, która z końcem miesiąca przechodzi na emeryturę.

 

Uroczystości, które swoimi występami uświetnili niezawodne dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dębowicy przebiegała w miłej i sympatycznej atmosferze. Na koniec gali wszyscy uczestnicy wraz z gośćmi zostali zaproszeni na poczęstunek do słodkiego barku, gdzie przy kawie i ciastku na spokojnie można było porozmawiać o wydarzeniach minionego roku i zaplanować kolejne uroczystości i lokalne wydarzenia.

 

SYLWETKI LAUREATEK:

 

ELŻBIETA KĘPIŃSKA

Osoba pogodna, zawsze uśmiechnięta i życzliwa. Gotowa nieść pomoc potrzebującym na co dzień. Jak sama mówi - nie udziela się publicznie dla chwały, lecz z potrzeby serca. Najchętniej pomaga tym, od których wszyscy się odwrócili. Potrafi postawić na swoim i jeśli podejmuje się określonego zadnia, to zawsze wkłada w nie całe serce i stara się dać z siebie wszystko. Mówi się o niej, że nigdy nie odmawia pomocy. Członek kabaretu ,,Zaścianek’’

 

EWA SZCZYGIELSKA

Wieloletnia Skarbnik Gminy Trzebieszów. Jej praca i zaangażowanie przez wiele lat przyczyniało się do rozwoju i podnoszenia walorów naszej małej Ojczyzny, jaką jest Gmina Trzebieszów. Zaangażowana w prace społeczne, współfundatorka pomników wybudowanych na terenie gminy. Jej wiedza i wykształcenie jest cennym wsparciem dla funkcjonowania Urzędu i całej Gminy. Podczas wieloletniej pracy zawodowej służyła z oddaniem i poświęceniem lokalnej społeczności. Wspaniała kobieta, żona, mama i babcia. Życzliwa dla wszystkich i gotowa pomagać w każdej sytuacji.

Dzień Kobiet 2020

Utworzono dnia 09.03.2020, 12:25

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 13

W poprzednim tygodniu: 32

W tym miesiącu: 74

W poprzednim miesiącu: 120

Wszystkich: 10374

ZBLIŻAJĄCA SIĘ IMPREZA

12 czerwca, godz: 13:00

II Gminny Bieg Leśny