Międzypokoleniowa Akademia Rozwoju w GOK
Gminny Ośrodek Kultury w Trzebieszowie zaprasza do udziału w Międzypokoleniowej Akademii Rozwoju w Gminie Trzebieszów. W ramach Akademii odbędą się liczne warsztaty, wykłady i zajęcia skierowane do wszystkich mieszkańców gminy. Zapisy na poszczególne wydarzenia właśnie się rozpoczęły.
Akademia Rozwoju to cykl zajęć różnego charakteru, które realizowane będą przez kilka miesięcy. W siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Trzebieszowie w ramach projektu odbywały się będą m. in. warsztaty garncarskie, aromaterapeutyczne, mydlarskie, taneczne i językowe. Uczestnicy Akademii będą mieli okazję wziąć udział w kursie samoobrony, a także w kursie udzielania pierwszej pomocy. Większość z zajęć będzie miała formę cykliczną i kilkugodzinną. - Organizacja Akademii możliwa jest dzięki dofinansowaniu, które w ubiegłym roku pozyskaliśmy z Lokalnej Grupy Działania RAZEM. Dzięki temu przy niewielkim zaangażowaniu środków własnych jesteśmy w stanie zorganizować pierwszą taką edycję Akademii i poszerzyć naszą ofertę event’ową – mówi Bartłomiej Bryk, dyrektor GOK.
Ponadto wspólnie z uruchomionym w minionym roku Klubem Szachowym działającym przy GOK-u zorganizowane zostaną Otwarte Zawody w Szachy i Warcaby. Całość cyklu zakończy Uroczysta Gala Międzypokoleniowej Akademii Rozwoju w Gminie Trzebieszów podczas której odbędzie się wręczenie dyplomów wszystkim jej uczestnikom. Grant ma na celu integrację mieszkańców, ich aktywizację i tworzenie międzypokoleniowej więzi pomiędzy uczestnikami, co przyczyni się do wzmocnienia kapitału społecznego i ludzkiego oraz rozwoju miejsc spotkań. Program jest otwarty i dostępny dla wszystkich mieszkańców Gminy Trzebieszów. Na zajęcia warsztatowe, które ograniczone są liczbowo pod względem ilości uczestników obowiązuje lista zapisów. O kolejności decyduje termin rejestracji uczestnika do konkretnych zajęć/warsztatów. Zapisywać można się telefonicznie pod numerem 25 796 83 03 lub osobiście w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Trzebieszowie
MIĘDZYPOKOLENIOWA AKADEMIA ROZWOJU (PROGRAM)
- warsztaty pierwszej pomocy (4 godziny x 2 grupy po 15 osób) – 23 czerwca
- warsztaty z samoobrony (8 x 1 godzina dla 20-osobowej grupy) – sierpień/wrzesień
- warsztaty z języka angielskiego (14 x 45 min dla 20-osobowej grupy) – sierpień/wrzesień
- warsztaty mydlarskie (2 godziny x 4 grupy po 15 osób) – 1-2 czerwca
- wykład dotyczący zdrowego żywienia (1 godzina dla 30-osobowej grupy) - maj
- warsztaty garncarskie (4 x 2 godziny dla 15-osobowej grupy) – 7, 14, 21, 28 czerwca
- warsztaty taneczne (4 x 2 godziny dla 20-osobowej grupy) – 6, 13, 20, 27 września
- warsztaty aromaterapeutyczne (7 godzin dla 15-osobowej grupy) – 10 czerwca
Grant współfinansowany jest ze środków EFRROW otrzymanych w ramach projektu grantowego pt. „Rozwój miejsc spotkań i integracji mieszkańców wzmacniających kapitał społeczny na obszarze LGD "RAZEM", realizowanego w ramach Poddziałania 19.2 Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, przy współudziale Lokalnej Grupy Działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI”.